Na czym polega leasing? Leasing maszyn i urządzeń, Leasing operacyjny – szkolenia

Leasing zazwyczaj kojarzony jest z samochodami, jednak warto zaznaczyć, że również popularny jest leasing maszyn i urządzeń, czy też leasing operacyjny. Samochód zatem to nie jest jednak jedyna rzecz, która to może być jego przedmiotem. Popularne określenie „leasing” to w polszczyźnie wyraz, który jednak jest zapożyczony oraz jednak często niezrozumiały. Dlatego też warto zacząć od tego, aby to słowo wyjaśnić, przedstawić.

 

Leasing to jest pewnego rodzaju umowa cywilnoprawną, która to jest zawierana pomiędzy dwoma stronami gdzie wyróżnia się: leasingodawcę, zwanym bardzo często także i finansującym a leasingobiorcą, a więc tego, który z tego korzysta. Warto nadmienić fakt, iż leasing w niektórych wypadkach przynosi naprawdę wiele korzyści, gdyż sprawia on, że leasingobiorca nie jest zmuszony do tego, aby angażować zbyt dużego kapitału, co z kolei umożliwia rozliczenie VATu, a więc tym samym również przynosi korzyści podatkowe.

Jeśli chodzi o leasing, to jednak jest to proces dosyć skomplikowany, dlatego też, aby bardzo dobrze poznać jego wady i zalety warto udać się na szkolenia, które dostarczą potrzebnych informacji w tym zakresie.

 

Możesz również polubić…