Metody na obniżenie cholesterolu

Kiedy cholesterol zaczyna negatywnie wpływać na nasz organizm, a my sami zaczynamy odczuwać skutki podwyższonego cholesterolu, często decydujemy się podjąć walkę o lepsze życie i nasze zdrowie. I tu pojawiają się pytania od czego zacząć, co tak na prawdę jest jego źródłem, a co obniża cholesterol.

Pierwszym krokiem na drodze walki z cholesterolem jest ruch. Aktywność fizyczna wspomaga redukcję stresu, który również ma wpływ na podwyższony poziom cholesterolu. Trzeba jednak pamiętać, aby dopasować poziom wysiłku fizycznego do wieku oraz nie przechodzić od razu do najbardziej intensywnych ćwiczeń. Metoda małych kroczków daje najlepsze efekty.

Kolejnym ważnym elementem w walce z cholesterolem jest dieta. To właśnie słodycze, fast foody czy tłuste jedzenie jest źródłem cholesterolu. Ciężko jest jednak od razu ograniczyć spożywanie tych produktów do kompletnego zera, ale warto spróbować zastąpić je bardziej wartościowymi i zdrowymi produktami, takimi jak warzywa czy owoce.

Jednym z kolejnych źródeł cholesterolu są różnego rodzaju używki, takie jak papierosy czy alkohol, które wpływają negatywnie na cały nasz organizm, dlatego warto się zastanowić czy nie lepiej jest z nich zrezygnować, a decyzja ta przyniesie ze sobą na pewno dużo korzyści.

 

Możesz również polubić…