Marzenia

Czy potrzebujesz certyfikat językowy? Wybierasz się na studia za granicę? Chcesz się przeprowadzić do innego kraju? Chcesz znaleźć świetną pracę? A może potrzebujesz uzyskać obywatelstwo? To tylko garstka problemów, które często namawiają nas do zdania egzaminu, który potwierdzi naszą znajomość języka angielskiego.

Jedną z wielu możliwości na rynku jest oczywiście zdanie egzaminu Ielts. Co to właściwie jest? Wyjaśniając skrót to nic innego jak International Language Testing System. Certyfikat potwierdzi twoja znajomość językową, jednak warto pamiętać, że wynik ważny jest tylko przez dwa lata. Po tym czasie traci ważność.

Nie obawiaj się ryzykować. Czasem niewielki błąd zaważy na na naszej decyzji, ale kto nie ryzykuje ten nie jedzie, ten po prostu nie rozwija się, nie wykorzystuje maksymalnie dobrych momentów w swoim życiu. Niewiele osób próbuje swoich sił, młodzi ludzie jednak częściej ryzykują. Dlaczego? Może mają mniej do stracenia? A może lubią bardziej ryzykować? Osoby dorosłe często mają już swoje rodziny, które muszą utrzymać, dzieci, którym trzeba poświęcić więcej uwagi. Cała reszta odchodzi na dalszy plan.

 

Możesz również polubić…