Zalety X-ring

W dzisiejszych czasach korzystamy z wielu różnych maszyn i urządzeń, które na co dzień znacznie ułatwiają i przyspieszają naszą pracę. To dzięki nim możliwość wykonania wielu dotąd niewykonalnych prac jest możliwa i bardzo łatwa. Często cieszymy się z zalet jakie posiada konkretne urządzenie, jednak nie dostrzegamy pewnych kwestii których nie widać na pierwszy rzut oka. Tak jest w przypadku specjalnych uszczelniaczy które znalazły swoje zastosowanie w wielu przypadkach, co więcej dzisiejsze konstruowanie sprzętu nie byłoby możliwe, a raczej opłacalne bez ich użycia. Każda uszczelka pełni taką samą funkcję, czyli izoluje konkretne elementy przed przedostaniem się do nich cieczy lub płynów. Mogło by to przyczynić się do uszkodzenia owych elementów, a tym samym narazić nas na bardzo poważne konsekwencję związane z ich naprawą. Warto dodać, że sama w sobie naprawa nie jest bardzo problematyczna, jednak całkiem inna sytuacja ma miejsce gdy przyjdzie nam za nią zapłacić większe pieniądze. Wówczas nie będzie to kwota równa kilku złotych jak w przypadku zakupu pierścienia lecz kwota oscylująca w okolicach kilkuset złotych.

Czy x ring to dobry wybór?

Aby uniknąć uszkodzeń i kosztów związanych z ich naprawą warto mieć na uwadze stan uszczelek. Jeżeli okaże się on kiepski bezwzględnie należy podjąć się ich wymiany jak najszybciej. Bardzo ciekawą alternatywą w wielu przypadkach mogą okazać się pierścienie uszczelniające x ring które są wykonywane metodą obróbki poprzez skrawanie. Znajdują szerokie zastosowanie w węzłach uszczelniających zarówno statycznych jak i ruchowych. Jego szczególnie charakterystyczną cechą jest lepszy rozkład w przypadku naprężeń powierzchniowych oraz obwodowych niż u innego rodzaju uszczelniaczy. Wszystko za sprawą jego budowy która stawia na uszczelnienie zaciskowe z dodatkowym doszczelnieniem ciśnieniowym za sprawą właśnie jego kształtu. W ten sposób otrzymujemy właśnie bardzo ciekawy produkt, który w wielu przypadkach może okazać się nie zastąpiony.

Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Wybierając się na zakup tego typu pierścienia uszczelniającego warto mieć pojęcie z pośród czego przyjdzie nam wybierać. Pierwszą kwestią jaką warto poruszyć to rodzaj wykonania, otóż pierścienie te wykonywane są w formacie NBR, FKM, EPDM oraz FPM. Kolejną kwestią jest ich zakres rozmiaru, ponieważ wynosi on od 8 do 530 milimetrów. Odporność na temperaturę jest zależna od wybranego przez nas rodzaju, może się ona znaczeni różnić więc warto zwrócić na ten aspekt uwagę. Z kolei w przypadku ciśnienia próg jest niezmienny, a jego tolerancja wynosi 40Mpa. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, a przede wszystkim specyficzną budowę wychodzi na jaw, że są to z pewnością godne uwagi pierścienie uszczelniające. Zapewnią naszym urządzeniom odpowiednią izolację i nie narażą nas na dodatkowe koszty. Reasumując nie warto zwlekać z ich wymianą, co więcej specjaliści zalecają ich regularną wymianę ze względów bezpieczeństwa. Często nie jesteśmy świadomi tego, że elemetny są w złym stanie i nie spełniają swojej funkcji należycie.

Możesz również polubić…