Psychoterapia, czyli uzdrawianie przez rozmowę

Rozmowa jako metoda terapeutyczna znana jest od zarania dziejów. Bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem i możliwość opowiedzenia o indywidualnych problemach, myślach czy potrzebach ma nieocenione znaczenie w kontekście rozwoju osobistego, a także zmagań ze słabościami oraz uzależnieniami.

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza.sos.pl jest miejscem, gdzie psychoterapia stanowi jedną z najbardziej cenionych metod uzdrawiania pacjentów. Nasi specjaliści potrafią prowadzić konstruktywny dialog, oparty na szacunku oraz chęci zrozumienia drugiego człowieka.

Wybierz Oaza S.O.S.

Kontakt międzyludzki jest esencją naszego życia. Człowiek nie może funkcjonować w całkowitym oderwaniu od innych ludzi, a także grup takich jak rodzina, znajomi, współpracownicy. Potrzeba przynależności do określonej grupy jest niezwykle ważna, a jej niezaspokojenie prowadzi do zaburzeń, a nierzadko też popadania w nałogi oraz depresję.

W skali ludzkich potrzeb możliwość bycia wysłuchanym jest obecnie jedną z najistotniejszych, ale też rzadko kiedy znajduje realne spełnienie w codziennym życiu. Społeczeństwa nowoczesne zatracają umiejętność dialogu, skupiając się na rozwiązywaniu doraźnych problemów, goniąc za bogactwem lub karierą.

Rozmowa kluczem do poznania samego siebie

Psychoterapia poprzez rozmowę pozwala pacjentom wniknąć w głąb samych siebie po to, by zdefiniować istotę ich problemów. Możliwość nazwania emocji i opowiedzenia o tym, co sprawia ból lub radość jest niezwykle ważne w codziennym życiu. Nasi terapeuci wiedzą, że zmiana na lepsze nigdy nie przychodzi od razu, ale poprzez wzajemną życzliwość, bliskość i zaufanie można osiągnąć spokój ducha i wypracować techniki radzenia sobie z rzeczywistością.

Istotnym elementem rozmów terapeutycznych w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień http://oaza.sos.pl/ jest brak krytyki pacjenta, co sprawia, że osoby, które trafiają tu na leczenie, są dla nas białą kartą i mogą na nowo odnaleźć w sobie to, co szlachetne i pozytywne.

Możesz również polubić…