Sklepy meblowe

Sklepy meblowe rozszerzają swą działalność na nowe obszary. W celu spełnienia potrzeb klienta, nie wystarczy już tylko dystrybuować mebli i ich sprzedawać. Standardem jest transport do domu klienta i obsługa techniczna. Sklep, który nie posiada własnego środka transportu może mieć poważne komplikacje ze sprzedażą towaru, gdyż klienci zazwyczaj życzą sobie dostarczenie towaru na miejsce. Jakby tego było mało, normalne jest, że ta usługa, wraz z pomocą przy wniesieniu i składaniu mebli, jest darmowa. Obsługa salonów meblowych musi być kompleksowa, aby klient był w pełni zadowolony.

Sklepy meblowe zazwyczaj współpracują z firmami transportowymi, które są podwykonawcami do ich głównych usług. Towar, który jest przewożony podlega ubezpieczeniu od strat poniesionych przy transporcie. Niezadowolony klient z obsługi salonów meblowych może złożyć reklamację lub skargę do sprzedawcy. Należy wiedzieć, że obsługiwanie salonów meblowych musi być rzetelne i zgodne z życzeniami klienta, który decyduje o celu dowozu. Zazwyczaj jest tak, że transport jest usługą gratisową, ale tylko do wskazanego obszaru – przeważnie meble dowożone są do domu klienta tylko w obrębie jednego miasta lub dwóch. Aby uniknąć dodatkowych kosztów obsługi, klient może we własnym zakresie przewieź swoje zakupy, ale wtedy nie dostaje on ubezpieczenia od strat poniesionych w wyniku transportu.

Odpowiedzialność sprzedawcy kończy się w tym wypadku w momencie odebrania towaru przez kupującego. Wiadomo, że należy sprawdzić dokładnie nabyte rzeczy, aby nie okazało się, że posiadają wady produkcyjne. Wtedy oczywiście można żądać wymiany na nowe lub na gotówkę. Jest to oczywistym prawem każdego konsumenta, regulowanym przez prawo w Polsce, a także praktycznie w każdym cywilizowanym kraju.

https://abcinternetu.pl

Możesz również polubić…