Forza Horizon – światowa gra wyścigowa

Forza Horizon to gra wyścigowa na konsolę gier Xbox One opracowaną przez Playground Games we współpracy z Turn 10 Studios. Gra toczy się wokół fikcyjnego Horizon Festival, imprezy wyścigów ulicznych rozgrywającej się w stanie Kolorado w USA. Gra zawiera wiele różnych aspektów gry z poprzednich tytułów Forza Motorsport, takich jak duża różnorodność samochodów, realistyczna fizyka i grafika wysokiej rozdzielczości. Celem jest przejście przez grę poprzez zdobywanie opasek na rękę przez zwycięskie wyścigi, a także zwiększanie ich popularności poprzez szybką jazdę, niszczenie własności i wykonywanie innych wyczynów kaskaderskich i wybryków. Zawiera fizykę Forza Motorsport 4, która została zoptymalizowana do pracy w 65 wariantach terenu, które są obecne w grze. Gracze mogą jeździć w terenie w wybranych obszarach, podczas gdy inni, są ograniczeni barierkami lub innymi środkami.  Gre Forza Horizon 4 PL na Xbox One kupisz na https://exgames.pl/towar/view/198/forza-horizon-4-pl

Uwzględniono wiele typów wyścigów, od dryfowania po rajd i wyścigi punkt-punkt. Gracze mogą rzucić wyzwanie innym zawodnikom, z którymi spotykają się w wyścigu jeden na jednego w danym miejscu. Wyścigi rozpoczynają się w bieżącym miejscu i kończą w losowo wygenerowanym punkcie trasy. Wyścigi odbywają się o różnych porach dnia i nocy, wliczając w to wyścigi nocne. System umiejętności jest zaimplementowany w grze. Gracze zdobywają popularność podczas wyścigów, jeżdżąc agresywnie. Czynności takie jak dryfowanie, przeskakiwanie przez przeszkody i zdobywanie samochodu na dwóch kołach przyczyniają się do poziomu popularności gracza. Można je połączyć w kombinację, która z kolei wpływa na pieniądze, które gracze otrzymują na koniec danej trasy. Wraz ze wzrostem poziomu popularności gracza odblokowywane są nowe wydarzenia specjalne, takie jak wyścigi przeciwko helikopterom i samolotom.

Pułapki prędkości są obecne w grze, a gracze mogą walczyć ze sobą o najwyższą prędkość na danym obszarze. Kamery rejestrują czasy gracza, które następnie można udostępniać rywalom. Ci rywale mogą wtedy spróbować pokonać wspólny czas. Włączony jest również tryb fotografowania. Inne aspekty gry obejmują automatyczny pokaz, w którym gracz może kupować lub sprzedawać samochody, czy też garaż, w którym gracz może ręcznie lub automatycznie ulepszyć swoje samochody oraz lakiernię, gdzie gracze mogą tworzyć własne farby, wątki i ustawienia kolorów dla swoich pojazdów.

Więcej gier wyścigowych nie tylko na konsole Xbox, ale także PlayStation 4 znajdziesz w sklepie z grami Exgames.pl

Możesz również polubić…